Poskytovanie starostlivosti doma, telemedicína a zodpovednosť za manažovanie pacienta k inému špecialistovi

  • 14. februára 2024
  • online platforma MS Teams
  • 45€
Program workshopu

ROBÍTE VAŠU PRÁCU S ❤ ? STRÁVTE VALENTÍNSKY PODVEČER S NAMI! POZÝVAME VÁS NA WEBINÁR S DISKUSIOU! NEBUDE TO ROMANTIKA, NO ZATO SA DOZVIETE VEĽA UŽITOČNÝCH INFORMÁCIÍ, KTORÉ PRI PRÁCI ZÚŽITKUJETE.

Ambulancia zodpovedá za správny postup pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti. Zákon umožňuje poskytovanie starostlivosti v domácom prostredí pacienta, ako aj využívanie telemedicíny. Čo v prípade, ak počas takejto formy starostlivosti zdravotnícky pracovník zistí, že pre správne poskytnutie svojej služby potrebuje vybavenie či pomôcky, ktoré má v ambulancii? A čo by mal zdravotnícky pracovník robiť, ak zistí, že pacient potrebuje pomoc iného špecialistu? Hrozí mu riziko, ak následný manažment pacienta zanedbá? Musí od 1.1.2024 aj klinický logopéd či psychológ vypísať pacientovi ePN?

Nosné témy:

  • Čo musí byť splnené, aby bola zdravotná starostlivosť poskytnutá v domácom prostredí pacienta?
  • Na čo si dať pozor pri telemedicíne? Umožňuje telemedicínu zákon?
  • Ako máme rozumieť povinnosti ambulancie správne manažovať pacienta pri identifikácii, že potrebuje intervenciu iného špecialistu?
  • Vysvetlenie povinnosti ePN pri klinických logopédoch a psychológoch.

PRE KOHO JE WEBINÁR URČENÝ?

Webinár je určený pre poskytovateľov zdravotnej starostlivosti a pre zdravotníckych pracovníkov s prihliadnutím na špecifické otázky vznikajúce pri práci klinických psychológov, poradenských, pracovno-organizačných psychológov a klinických logopédov.


INFORMÁCIE K PRIHLÁSENIU

Prihlásiť sa môžete priamo na našej stránke prostredníctvom registračného formulára, v ktorom si zároveň môžete vybrať, či registračný poplatok uhradíte kartou alebo bankovým prevodom.

Ak sa webinára nebudete môcť zúčastniť v deň jeho konania, nič sa nedeje, každému zaregistrovanému účastníkovi, ktorý uhradil registračný poplatok, zašleme do niekoľkých dní od skončenia webinára prístupové údaje k jeho kompletnému záznamu, ktorý bude mať k dispozícii po dobu 1 týždňa.

 

SPÍKRI

JUDr. Ivan Humeník, PhD., partner v advokátskej kancelárii h&h PARTNERS

Mgr. Lenka Kavarniková, právnička v advokátskej kancelárii h&h PARTNERS


KEDY A KDE?

Termín: 14.2.2024 (streda) od 16.00 do 18.00

Miesto: online prostredníctvom platformy MS Teams


INFORMÁCIE O CENE WEBINÁRA

Cena webinára je 45 EUR/osoba, avšak v prípade prihlásenia 3 a viacerých účastníkov z jednej spoločnosti poskytujeme zľavu 10% z registračného poplatku. Nie sme platcami DPH.

Deň pred termínom konania webinára zašleme zaregistrovaným účastníkom, ktorí uhradili registračný poplatok, odkaz s prístupovými údajmi, prostredníctvom ktorého budú môcť webinár sledovať online.


MÁTE OTÁZKU?

Napadá vám k danej téme nejaká otázka? Pošlite nám ju vopred na office@medius.sk a my sa ju pokúsime zakomponovať priamo do obsahu webinára.


Odborným partnerom webinára je Slovenská komora iných zdravotníckych pracovníkov, v ktorej je webinár aj kreditovaný (2 kredity).

Poskytovanie starostlivosti doma, telemedicína a zodpovednosť za manažovanie pacienta k inému špecialistovi

Program workshopu - Poskytovanie starostlivosti doma, telemedicína a zodpovednosť za manažovanie pacienta k inému špecialistovi

1. Blok: Poskytovanie starostlivosti mimo ambulancie a zodpovednosť zdravotníckeho pracovníka (I. Humeník)
16:00 - 16:05

Otvorenie a organizačné info

16:05 - 17:15

JUDr. Ivan Humeník, PhD. (partner v advokátskej kancelárii h&h PARTNERS)

Môžem položiť ruku na pacienta mimo ambulancie? ・ Aké výhody ponúka tzv. domáca starostlivosť? ・ Telemedicína v optike platných právnych predpisov – základné desatoro ・ Manuál zdravotníckeho pracovníka pri identifikovaní komplikácií v rámci starostlivosti poskytovanej mimo ambulancie ・ Upozornenie na kľúčové riziká domácej starostlivosti a odporúčania, ako sa im vyhnúť.

2. Blok: Povinnosť vystaviť ePN pacientovi (L. Kavarniková)
17:15 - 17:45

Mgr. Lenka Kavarniková (právnik v advokátskej kancelárii h&h PARTNERS)

Ako je to s ePN od 1.1.2024? ・ Musí alebo nemusí logopéd/psychológ vystaviť ePN? ・ Ako postupovať u pacientov, ktorí si žiadajú vystavenie PN?

17:45 - 18:00

Diskusia

Partneri workshopu

Partneri workshopu